سایت تخصصی اکسپریا سایت گروه آموزشی فرزان

خانه / شبکه بی سیم / ایجاد یک هات اسپات وای‌فای با برنامه CONNECTIFY

ایجاد یک هات اسپات وای‌فای با برنامه CONNECTIFY

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

ممکن است گاهی اوقات نیاز داشته باشید که به‌سرعت یک هات‌اسپات وای‌فای را ایجاد‌کنید تا سایر ابزارهای بی‌سیم بتوانند از یک اتصال اینترنت استفاده کنند. ما در اینجا به‌بررسی اجمالی نرم‌افزار Connectify می‌پردازیم که به آسانی سیستم‌عامل ویندوز ۷ شما را به یک هات‌اسپات ‌وای‌فای سریع تبدیل می‌کند.

ممکن است گاهی اوقات نیاز داشته باشید که به‌سرعت یک هات‌اسپات وای‌فای را ایجاد‌ کنید تا سایر ابزارهای بی‌سیم بتوانند از یک اتصال اینترنت استفاده کنند. ما در اینجا به‌بررسی اجمالی نرم‌افزار Connectify می‌پردازیم که به آسانی سیستم‌عامل ویندوز ۷ شما را به یک هات‌اسپات ‌وای‌فای سریع تبدیل می‌کند.
ممکن است در شرایطی قرار بگیرید که تنها یک اتصال اینترنت برای دسترسی به اینترنت در اختیار شما قرار گیرد (به‌‌عنوان‌مثال، در اتاق یک هتل، دفتر‌کار یا اتاق جلسه)، اما نیاز داشته باشید که اتصال اینترنت موجود را با افراد یا ابزارهای دیگری به اشتراک بگذارید. Connectify یک ابزار رایگان است که منابع اندکی از سیستم را اشغال می‌کند و به‌آسانی سیستم‌عامل ویندوز ۷ را به یک هات‌اسپای‌ وای‌فای  امن تبدیل خواهد‌کرد. البته، باید توجه داشته باشید که این ابزار تنها با ویندوز ۷ ویرایش Home و بالاتر از آن کار می‌کند و به همین دلیل،  روی ویرایش Starter این سیستم‌عامل قابل استفاده نخواهد بود.

مراحل کار
فرآیند نصب Connectify بسیار سریع و آسان خواهد بود و شما می‌توانید از آیکون مربوط در نوار وظایف (Taskbar) به آن دسترسی پیدا کنید.در بخش Settings یک نام را برای شبکه وای فای و یک کلمه عبور را برای دسترسی به آن وارد کنید. سپس درباره نوع اتصال اینترنتی که می‌خواهید به‌اشتراک گذاشته شود، تصمیم بگیرید. این ابزار امکان انتخاب بین گزینه‌های LAN، Virtual Box، Host-Only، Wireless Network Connection‌ و عدم‌ اشتراک‌گذاری اتصال اینترنت را در اختیار شما قرار می‌دهد. وقتی کار شما در این بخش به‌پایان رسید، روی کلید Start Hotspot کلیک کنید (شکل زیر).

 
حال شما شاهد شروع فعالیت هات‌اسپات خود هستید و می‌توانید اتصال سایر کامپیوترها یا ابزارهای بی‌سیم خود را شروع کنید (شکل زیر).

 

 

حال که Connectify روی لپ‌تاپ ویندوز ۷ اجرا شده است، به‌عنوان‌مثال، ما به سراغ یک لپ‌تاپ اکس‌پی رفته و فرآیند اتصال آن را دنبال می‌کنیم. اگر Wireless Networks را روی لپ‌تاپ اکس‌پی باز کنید، هات‌اسپات جدید ایجاد‌شده توسط خودتان را خواهید دید و می‌توانید به آن متصل شوید.
حال از شما خواسته می‌شود تا Network Key (کلمه عبور) تنظیم شده در Connectify را دو بار وارد کرده و سپس روی Connect کلیک کنید. چند لحظه صبر کنید تا لپ‌تاپ شما یک آدرس شبکه را به‌دست‌آورد (شکل زیر).

 

 

در اینجا می‌توانید ببینید که ماشین XP‌ به شبکه Geek-fi که ما روی لپ‌تاپ ویندوز ۷ ایجاد کردیم، متصل شده است (شکل زیر).

 

 

وقتی به‌ سیستم‌ عامل ویندوز۷ خود برمی‌گردید، می‌توانید ابزارهای متصل به شبکه را مشاهده کنید. این ابزار در عین حال ردپای ابزارهایی را که قبلاً به آن متصل شده‌اند، نیز حفظ می‌کند. برای دسترسی به‌ گزینه‌های مختلف اجرای Connectify می‌توانید روی آیکون آن در نوار وظیفه کلیک راست ‌کنید.
در آزمایش‌های ما، قدرت سیگنال و سرعت اتصال کافی به‌نظر می‌رسید، اما شاید کمی پایین‌تر از چیزی باشد که شما به آن‌عادت کرده‌اید. نتایج به‌دست آمده بر‌حسب نوع سخت‌افزاری که سیگنال را ارسال و دریافت می‌کند، متفاوت خواهند‌بود. با این‌حال می‌توان گفت اگر احتیاج داشته باشید که به سرعت یک هات‌اسپات را ایجاد کنید، قابلیت‌های Connectify بیشتر از نیازهای شما خواهند بود. اگر به دنبال یک روش آسان برای به اشتراک گذاشتن اتصال بی‌سیم ویندوز‌۷ خود با سایر ابزارها هستید و می‌خواهید این ارتباط در امنیت کامل باشد، کافی است کارها را به Connectify بسپارید.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +4 (from 4 votes)

درباره arshya

یک نظر

 1. فقط بدیش اینه که گوشی های اندروید adhoc رو پیدا نمیکنن.

  [پاسخ]

  VA:F [1.9.22_1171]
  رای شما ثبت شد!
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 1 vote)

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current day month ye@r *

رفتن به بالا